nedelja, 04 mart 2018 07:34

alt

Bjelica se skinuo u gaće, pa izveo slobodna bacanja

Košarkaši Minesote nisu uspeli da u noći između petka i subote savladaju u NBA ligi Jutu u gostima, pa su "džezeri" slavili sa 116:108. Ipak, ovaj meč će dugo ostati u sećanju našeg Nemanje Bjelice.

Verovao je srpskom košarkašu trener Tom Tibodo, pa mu je dao neverovatnu minutažu! Naš as je tako ostvario lični rekord u NBA ligi, pošto je ukupno igrao 45 minuta! Dakle, samo je 180 sekundi bio van parketa. I to je neverovatan podatak.

I ukazanu šansu Bjelica je znao da iskoristi, pa je meč završio sa dvocifrenim košgeterskim učinkom. Imao je 12 poena, od kojih je većinu postigao u poslednjoj četvrtini. Iz igre je šutirao 3/8, pogodio je dva od četiri šuta za tri poena, dok je sva četiri puta sa linije slobodnih bacanja bio precizan.

I upravo je jedno njegovo izvođenje penala nasmejalo do suza sve navijače Minesote... Naime, Bjelica je pre bacanja poželeo da namesti opremu, da bi u jednom trenutku svukao šorts. Mnogi su to protumačili kao rutinu našeg krilnog centra, a to mu je donelo sreću, pošto je bio nepogrešiv.